O nás

O firmě

Naše firma je ryze česká a byla založena v květnu roku 1997. Výrobní prostory se nacházejí na vlastním pozemku o rozloze 10 150 m². Zpočátku jsme se orientovali na lokální opravárenské práce a menší zakázky. Po necelých 5 letech (od roku 2002) jsme přestali dělat opravárenskou činnost a plně se zaměřujeme na strojírenskou výrobu dle výrobní dokumentace.

 

Tomu jsme museli přizpůsobit i naše strojní vybavení a výrobní prostory. Výrobní haly se rozkládají na ploše 850 m2. V původní hale jsme po rekonstrukci vytvořili kanceláře, zázemí pro zaměstnance, kotelnu a část výrobních prostor. Zde jsou prováděny základní operace jako dělení a formátování materiálu, obrábění materiálu a svařovna. Nová výrobní hala slouží převážně jako montovna. Provádějí se zde především finalizační procesy jako montáž výrobků, povrchová úprava, balení a příprava na expedici..

Strategie

Naše firma se snaží být rostoucí a dlouhodobě prosperující společnosti.

Strategie

Naše firma se snaží být rostoucí a dlouhodobě prosperující společnosti.

Historie

1. září 2017
Rekonstrukce kanceláří

Staré kanceláře dostaly nové dispoziční řešení a při rekonstrukci byla provedena kompletní výměna oken, nové stropy ze sádrokartonu, pokládka nové keramické podlahy, výměna kancelářského nábytku.

1. srpna 2017
Přístavba nové budovy

Cílem přístavby byla úprava prostor pro pracovníky – rozšíření o nové prostory jako šatna, umývárna, toalety, denní místnost, kuchyňka. Při té příležitosti byla v celé budově provedena rekonstrukce topného systému s výměnou jednotlivých radiátorů.

20. srpna 2016
Hala na uskladnění výrobků

Skladování polotovarů pro další výrobu a dokončených výrobků jsme vyřešili nákupem lehké montované haly. Výhodou bylo rychlé pořízení a montáž.

20. červen 2015
Rekultivace pozemku

V  roce 2015 došlo k nákupu části pozemku sousedícího s pozemky, které naše firma vlastní. Při té příležitosti došlo k rekultivaci těchto pozemků a vlastní přípravě těchto pozemků na výstavbu další velké výrobní haly. Při rekultivaci došlo k návozu cca 9 000 m3 zeminy, její důkladné rozmístění a vlastní utužení.

1. června 2014
Výstavba nové haly

Výstavba haly byla nejvýznamnější událostí roku 2014. Tato událost ovlivnila vlastní chod firmy, protože jsme si halu stavěli sami. Výstavba trvala 4 měsíce a zprovozněna po instalaci elektrických rozvodů, osvětlení a montážního zařízení.

20. dubna 2014
Rekonstrukce staré haly

Pro špatný stav střechy byla provedena částečná rekonstrukce staré haly. Při rekonstrukci byla vyměněna kompletní střešní konstrukce včetně střešní krytiny. Došlo k zateplení střechy včetně vlastní budovy a jako poslední krok bylo zajištění nové fasády.

20. dubna 2005
Přístavba staré haly

Na starou halu navazovaly skladovací prostory v podobě plechové přístavku. Ten to přístavek byl zbourán a na jeho základech byla postavena část ze standartního zdiva. Tím došlo tímto rozšíření staré haly o nové prostory používané pro svařovnu.

1. ledna 1998
Koupě budovy a vybavení

Začátkem roku dochází k dohodě mezi firmou a zemědělským družstvem o odkupu pozemku haly a výrobního vybavení.

1. června 1997
Pronájem budovy a vybavení

Hned po založení firmy dochází k pronájmu výrobních prostor a výrobního vybavení od místního zemědělského družstva, který ruší svoji přidruženou výrobu. Firma získává svojí první zakázku, výroba nosičů kabelů cca 10 000 ks pro německý trh.

23. května 1997
První krok

Založení firmy došlo v květnu roku 1997; zaměření na opravárenskou činnost převážně v zemědělské výrobě.

KOVO UNION, s.r.o.
Hoření Starý Dub 23
463 43 Český Dub
Česká republika

+420 603 213 406
  info@kovounion.cz
datová schránka: aakdc9